UCBAC Chesapeake Division Girls XC Championship
October 01, 2019
Results by Charm City Run Events www.CharmCityRun.com
Overall Finish List - Girls
Girls Varsity
Girls Varsity
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 446 Mackenzie Morrison Bel Air 18:23.5 6:08/M 10
2 2 463 Haley Cummins C. Milton Wright 18:41.0 6:14/M 12
3 3 465 Lindsay Perry C. Milton Wright 18:52.2 6:17/M 12
4 4 448 Elizabeth Pickett Bel Air 19:28.8 6:30/M 10
5 5 441 Rebekah Cross Bel Air 19:39.4 6:33/M 12
6 6 474 Michaela Crue Edgewood 19:54.9 6:38/M 12
7 7 472 Madison Buddenbohn Edgewood 20:11.4 6:44/M 12
8 8 442 Maya Feick Bel Air 20:22.6 6:48/M 11
9 9 475 Anna Decker Edgewood 20:30.5 6:50/M 12
10 10 444 Shelby Hay Bel Air 20:58.1 6:59/M 12
11 11 499 Laurel Brown North Harford 21:02.2 7:01/M 11
12 12 473 Mary Crue Edgewood 21:08.8 7:03/M 12
13 13 466 Sophia Skinner C. Milton Wright 21:11.9 7:04/M 10
14 14 458 Maya Osborne Bohemia Manor 21:12.5 7:04/M 10
15 15 449 Allyson Wagner Bel Air 21:15.3 7:05/M 12
16 16 496 Tara Orzech Harford Tech 21:27.5 7:09/M 12
17 17 469 Victoria Walker C. Milton Wright 21:39.5 7:13/M 12
18 18 461 Hannah Beegle C. Milton Wright 21:49.2 7:16/M 12
19 19 467 Corrine Smith C. Milton Wright 21:51.0 7:17/M 12
20 20 450 Gabriella Wenham Bel Air 21:56.1 7:19/M 10
21 21 489 Amber Barton Harford Tech 22:10.0 7:23/M 10
22 22 486 Morgan Kornke Fallston 22:15.1 7:25/M 11
23 23 477 Kathryn Rambo Edgewood 22:16.6 7:26/M 12
24 24 945 Angelyn Wiggins North Harford 22:18.1 7:26/M 11
25 25 495 Kayla Olmstead Harford Tech 22:37.3 7:32/M 11
26 26 487 Stacie Lally Fallston 22:49.7 7:37/M 12
27 27 479 Delaney Saulsbury Edgewood 22:59.8 7:40/M 10
28 28 464 Ashley Pelletier C. Milton Wright 23:27.0 7:49/M 11
29 29 498 Samantha Peters Harford Tech 23:28.8 7:50/M 12
30 30 493 Catalina Herrera Harford Tech 23:36.1 7:52/M 10
31 31 459 Aubrey Preske Bohemia Manor 23:41.8 7:54/M 12
32 32 455 Grace Koerner Bohemia Manor 23:44.1 7:55/M 11
33 33 482 Isabella Bouffard Fallston 23:53.9 7:58/M 11
34 34 492 Gabrielle Donlick Harford Tech 23:58.3 7:59/M 10
35 35 471 Abigail Bond Edgewood 24:09.7 8:03/M 9
36 36 483 Ava Brown Fallston 24:13.9 8:05/M 10
37 37 948 Valerie Kruger Patterson Mill 24:16.0 8:05/M 10
38 38 943 Sophia Trimble North Harford 24:20.3 8:07/M 11
39 39 451 Mika Coyle Bohemia Manor 24:42.5 8:14/M 10
40 40 940 Tori Gay North Harford 24:45.9 8:15/M 12
41 41 944 Sierra Weaver North Harford 24:48.1 8:16/M 9
42 42 947 Maie Ikemoto Patterson Mill 24:56.6 8:19/M 9
43 43 457 Kelsey Meis Bohemia Manor 25:00.7 8:20/M 11
44 44 494 Nana Okyere Harford Tech 25:01.6 8:21/M 11
45 45 500 Hailey Deares North Harford 25:40.6 8:34/M 12
46 46 484 Kristen Ellington Fallston 25:51.6 8:37/M 12
47 47 953 Matea Tomic Patterson Mill 25:54.2 8:38/M 12
48 48 485 Ashley Janus Fallston 25:56.0 8:39/M 11
49 49 454 Morgan Koehler Bohemia Manor 26:02.1 8:41/M 12
50 50 949 Meredith Lyttle Patterson Mill 26:15.1 8:45/M 12
51 51 946 Diana Woosley North Harford 27:20.8 9:07/M 12
52 52 952 Siera Lang Patterson Mill 27:32.8 9:11/M 11
53 53 452 Anna Wilson Bohemia Manor 27:58.2 9:19/M 10
54 54 480 Ava Alexander Fallston 29:01.7 9:41/M 12
Team Summary Report - Girls
Girls Varsity
Girls Varsity
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Bel Air 28 1 4 5 8 10 15 20
Top 5 Times: 1:38:52.7
Average Time: 19:46.5
2 C. Milton Wright 53 2 3 13 17 18 19 28
Top 5 Times: 1:42:13.9
Average Time: 20:26.7
3 Edgewood 57 6 7 9 12 23 27 35
Top 5 Times: 1:44:02.5
Average Time: 20:48.5
4 Harford Tech 121 16 21 25 29 30 34 44
Top 5 Times: 1:53:19.8
Average Time: 22:39.9
5 North Harford 154 11 24 38 40 41 45 51
Top 5 Times: 1:57:14.8
Average Time: 23:26.9
6 Bohemia Manor 159 14 31 32 39 43 49 53
Top 5 Times: 1:58:21.8
Average Time: 23:40.3
7 Fallston 163 22 26 33 36 46 48 54
Top 5 Times: 1:59:04.4
Average Time: 23:48.8
8 Patterson Mill 228 37 42 47 50 52
Top 5 Times: 2:08:54.9
Average Time: 25:46.9