Patuxent River Kids Triathlon

Patuxent River Kids Triathlon

Overall Finish List

August 05, 2017


Results by Charm City Run Events www.CharmCityRun.com
Tri-It-Out (7-8) Male Finishers
Tri-it-Out (5-6) Female Finishers
Tri-it-Out (5-6) Male Finishers
Super Sprint (11-12) Female Finishers
Super Sprint (11-12) Male Finishers
Super Sprint (9-10) Female Finishers
Super Sprint (9-10) Male Finishers
Half Sprint (16-17) Female Finishers
Half Sprint (16-17) Male Finishers
Half Sprint (13-15) Female Finishers
Half Sprint (13-15) Male Finishers

Tri-It-Out (7-8)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Whitney Osborne           356    8   F      1  1-99     4      0:43.8 2:52      1:39.4    1      5:25.7 11.1      0:20.5    2      2:38.710:32      10:48.2
    2  Paige Smith               359    8   F      2  1-99     3      0:37.4 2:28      1:34.9    3      5:47.4 10.4      0:18.6    3      2:48.511:12      11:06.9
    3  Audrey Nelson             354    7   F      3  1-99     6      1:02.2 4:08      1:37.4    4      5:48.3 10.3      0:21.0    5      3:05.712:20      11:54.8
    4  Morgan Barnes             355    8   F      4  1-99     1      0:33.7 2:12      2:25.6    2      5:40.9 10.6      0:35.2    4      2:53.811:32      12:09.2
    5  Anna Beamon               351    7   F      5  1-99     2      0:34.5 2:16      1:52.7    5      6:24.1 9.38                7     10:13.840:52      12:24.7
    6  Rebecca Spinks            360    8   F      6  1-99     5      0:48.4 3:12      2:25.0    6      6:34.0 9.14      0:25.9    1      2:34.910:16      12:48.3
    7  Ivy Archer Smith          367    7   F      7  1-99     7      1:52.6 7:28      3:17.5    7      9:30.1 6.32      0:25.7    6      3:20.113:20      18:26.0
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Reece Smith               368    7   M      1  1-99     2      0:34.2 2:16      1:49.6    1      4:45.9 12.6      0:20.6    5      2:29.6 9:56      10:00.1
    2  August Shoger             358    8   M      2  1-99     3      0:37.3 2:28      1:41.9    2      5:11.9 11.6      0:25.4    2      2:26.3 9:44      10:22.9
    3  Jackson Grant             352    8   M      3  1-99     1      0:28.5 1:52      1:44.9    6      6:21.7 9.45      0:14.4    6      2:33.910:12      11:23.5
    4  Levi Calhoun              362    7   M      4  1-99     7      0:53.9 3:32      2:11.7    3      5:16.2 11.4      0:32.2   10      2:45.611:00      11:39.7
    5  Connor Denihan            364    7   M      5  1-99     8      0:54.6 3:36      1:35.9    7      6:32.3 9.18      0:18.9    3      2:27.2 9:48      11:49.0
    6  Mason Kollar              353    7   M      6  1-99     4      0:42.3 2:48      2:35.3    5      6:16.9 9.57      0:30.0    1      2:23.1 9:32      12:27.7
    7  Brian Shafer              366    7   M      7  1-99    12      1:18.8 5:12      2:04.9    9      6:52.4 8.74      0:30.8    4      2:28.1 9:52      13:15.2
    8  Colton Pavis              357    8   M      8  1-99     5      0:45.7 3:00      2:37.9    4      6:15.9 9.60      0:29.7   11      3:08.612:32      13:17.9
    9  William Carey             363    8   M      9  1-99     6      0:50.3 3:20      2:26.7   10      7:11.7 8.35      0:42.5    9      2:36.510:24      13:47.7
   10  Gavin Buchness            361    8   M     10  1-99     9      1:03.5 4:12      2:30.7    8      6:46.1 8.87      0:29.2   12      3:10.312:40      13:59.9
   11  Joshua Madson             365    7   M     11  1-99    11      1:10.5 4:40      4:32.9   11      7:53.5 7.61      0:26.0    7      2:35.010:20      16:38.0
   12  Garrett Szymendera        369    8   M     12  1-99    10      1:04.7 4:16      2:32.1   12     10:10.9 5.90      0:31.5    8      2:36.110:24      16:55.4
Top

Tri-it-Out (5-6)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Sophie Grant              373    6   F      1  1-99     2      0:57.7 3:48      1:50.1    1      7:15.9 8.28      0:25.2    2      2:39.710:36      13:08.8
    2  Natalia Linger            384    6   F      2  1-99     1      0:52.7 3:28      2:21.7    2      7:27.4 8.05      0:19.8    3      2:46.911:04      13:48.6
    3  Tea Combs                 370    5   F      3  1-99     7      1:21.0 5:24      2:25.0    4      7:36.8 7.89      0:23.2   10      3:24.113:36      15:10.3
    4  Morgan Lockwood           385    5   F      4  1-99     9      1:21.3 5:24      2:16.2    7      8:25.8 7.13      0:33.0    6      2:54.411:36      15:30.9
    5  Alyena Radocaj            375    6   F      5  1-99     3      1:00.1 4:00      3:39.5    3      7:35.2 7.91      0:33.1    5      2:53.411:32      15:41.4
    6  Antonia Ruminski          389    6   F      6  1-99    10      1:22.6 5:28      2:30.2    9      8:59.0 6.68      0:26.9    1      2:34.910:16      15:53.7
    7  Josephine Pavis           387    6   F      7  1-99     6      1:20.7 5:20      3:08.8    6      8:11.0 7.33      0:30.7    8      3:00.312:00      16:11.6
    8  Layla Gray                382    6   F      8  1-99     8      1:21.3 5:24      3:57.9    5      8:03.2 7.45      0:35.5    4      2:49.911:16      16:47.9
    9  Natalie Spinks            376    5   F      9  1-99     4      1:17.9 5:08      2:56.9   10      9:15.4 6.49      0:33.4    9      3:04.612:16      17:08.3
   10  Stella Bailey             378    5   F     10  1-99    11      1:29.2 5:56      4:20.5    8      8:26.4 7.11      0:46.6    7      2:58.911:52      18:01.7
   11  Samantha Worthington      391    6   F     11  1-99     5      1:18.8 5:12      2:34.9   11      9:58.1 6.02      0:38.2   12      4:20.017:20      18:50.1
   12  Allie Conti               381    6   F     12  1-99    12      1:41.8 6:44      5:40.0                           17:12.8   11      3:33.414:12      28:08.0
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Owen Laux                 374    6   M      1  1-99     2      0:53.2 3:32      2:00.3    1      5:42.3 10.5      0:24.3    1      2:29.0 9:56      11:29.2
    2  Noah Smith                390    6   M      2  1-99     3      0:53.9 3:32      1:54.9    2      6:14.7 9.63      0:18.7    3      2:35.310:20      11:57.5
    3  Daniel DeLara             371    6   M      3  1-99     1      0:51.1 3:24      1:59.4    4      6:37.3 9.07      0:23.7    7      3:12.512:48      13:04.1
    4  Austin Wohlfarth          377    6   M      4  1-99     4      1:05.1 4:20      2:11.7    5      7:39.8 7.84      0:29.6    4      2:43.210:52      14:09.5
    5  Connor Madson             386    5   M      5  1-99     8      1:27.2 5:48                                        3:55.3    8      8:49.935:16      14:12.4
    6  Corbin Beans              379    6   M      6  1-99     7      1:23.8 5:32      2:56.9    3      6:28.5 9.28      0:28.5    5      2:56.911:44      14:14.8
    7  Preston Furl              372    6   M      7  1-99     5      1:15.3 5:00      2:13.0    6      7:47.1 7.71      0:20.9    6      3:07.412:28      14:43.7
    8  Cole Ramsey               388    6   M      8  1-99     6      1:19.8 5:16      2:30.6    7      8:03.9 7.45      0:28.7    2      2:31.810:04      14:54.8
Top

Super Sprint (11-12)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Lauren Kansy              401   11   F      1  1-99     9      2:21.7 2:21      1:48.2    2      6:33.0 22.9      4:30.6    2      8:25.4 8:25      23:39.1
    2  Gabrielle Bonds           394   12   F      2  1-99     1      1:30.8 1:30      1:53.2    7      8:41.9 17.3      3:42.6    1      8:24.3 8:24      24:13.0
    3  Madelyn Bren              405   12   F      3  1-99     3      1:46.2 1:46      2:23.3    1      6:12.4 24.2      4:35.8    5      9:30.1 9:30      24:27.9
    4  Emma Coombs               397   11   F      4  1-99     4      1:51.7 1:51      1:41.8    4      7:35.4 19.8      4:00.1    6      9:39.9 9:39      24:49.0
    5  Haley Osborne             414   11   F      5  1-99    13      2:45.0 2:45      2:07.0    9     11:43.1 12.8      0:21.1    3      8:53.6 8:53      25:49.9
    6  Adara Fritz               407   12   F      6  1-99    10      2:22.1 2:22      2:20.9    3      6:57.9 21.6      5:03.6    4      9:24.8 9:24      26:09.5
    7  Megan Carrigg             395   12   F      7  1-99     2      1:43.0 1:43      2:09.7    6      8:38.2 17.4      4:25.0    9     10:40.110:40      27:36.1
    8  Emmy Allred               393   12   F      8  1-99     5      1:56.4 1:56      1:58.0   10     12:57.7 11.6      0:24.0    8     10:39.410:39      27:55.6
    9  Paige Buchness            406   12   F      9  1-99    14      3:01.6 3:01      1:53.9   12     14:28.8 10.4      0:30.9    7      9:56.4 9:56      29:51.7
   10  Ferne Evans               399   11   F     10  1-99     8      2:15.8 2:15      1:55.0    5      8:03.1 18.6      4:41.6   13     13:34.813:34      30:30.4
   11  Caroline Allred           392   12   F     11  1-99     6      2:00.9 2:00      2:05.6    8      8:53.4 16.9      4:33.4   12     13:25.513:25      30:58.9
   12  Karleigh Thomas           411   11   F     12  1-99    11      2:35.0 2:35      3:21.7   13     14:38.8 10.3      0:31.1   11     12:54.612:54      34:01.3
   13  Abigail Cronkright        413   11   F     13  1-99    15      3:18.0 3:18      2:53.8   11     14:26.0 10.4      0:32.3   15     13:53.813:53      35:04.1
   14  Juana Kemp leon           409   12   F     14  1-99    12      2:36.7 2:36      2:41.9   14     17:14.6 8.70      0:24.7   14     13:41.513:41      36:39.5
   15  Ava Cotroneo              398   11   F     15  1-99     7      2:15.8 2:15      2:50.4   15     30:07.5 4.98      0:19.3   10     11:51.911:51      47:25.0
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  William Cassetta          396   12   M      1  1-99     1      1:36.2 1:36      1:42.5    5      9:53.3 15.2      0:13.9    3      7:16.6 7:16      20:42.6
    2  Braden Gutekunst          408   11   M      2  1-99     4      2:23.0 2:23      1:36.8    6     10:24.4 14.4      0:40.8    2      7:10.8 7:10      22:15.9
    3  Mason Simonds             416   11   M      3  1-99     7      2:36.9 2:36      1:53.7    8     12:24.3 12.1      0:16.7    1      7:06.3 7:06      24:18.1
    4  Blake Simonds             415   12   M      4  1-99     5      2:28.7 2:28      1:18.1    3      8:03.0 18.6      4:03.3    6      8:25.2 8:25      24:18.6
    5  Richard Axelsson          404   12   M      5  1-99     6      2:30.0 2:30      1:59.0    4      9:05.9 16.5      4:52.1    4      7:46.2 7:46      26:13.3
    6  Dominic Longobardi        402   11   M      6  1-99     3      2:12.9 2:12      3:15.6    9     13:30.4 11.1      0:40.7    5      8:00.2 8:00      27:39.9
    7  William Phillips          403   11   M      7  1-99     2      1:56.5 1:56      2:33.5    2      7:30.9 20.0      5:08.7    8     10:34.910:34      27:44.7
    8  Dillon Pashalidis         410   11   M      8  1-99     8      2:42.9 2:42      2:57.5    7     12:04.3 12.4      0:22.8    9     10:58.710:58      29:06.2
    9  Ryan Furl                 400   12   M      9  1-99     9      2:50.8 2:50      2:59.9    1      6:49.1 22.0      6:22.7    7     10:06.710:06      29:09.4
   10  Jeremiah Clinton          412   12   M     10  1-99    10      4:19.9 4:19      4:04.1   10     14:49.6 10.1      0:50.1   10     18:15.318:15      42:19.1
Top

Super Sprint (9-10)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Sadie Swift               433   10   F      1  1-99     2      1:57.4 1:57      1:29.7    1     10:06.6 14.9      0:11.5    1      7:47.3 7:47      21:32.6
    2  Mia Cassetta              419   10   F      2  1-99     3      2:03.7 2:03      1:35.6    2     11:13.6 13.4      0:23.0    2      8:20.9 8:20      23:36.9
    3  Lily Coombs               420   10   F      3  1-99     5      2:11.1 2:11      1:43.7                           11:17.6    3      8:29.7 8:29      23:42.3
    4  Claire Kansy              424    9   F      4  1-99     8      2:37.9 2:37      1:40.4    3     11:50.0 12.7      0:22.1    5      9:37.6 9:37      26:08.1
    5  Ava Simonds               458    9   F      5  1-99    13      3:16.7 3:16     14:00.8                            0:23.8    4      9:26.6 9:26      27:07.9
    6  Ashlyn Thomas             460    9   F      6  1-99    10      2:55.5 2:55     14:01.6                            0:25.8    9     10:18.210:18      27:41.2
    7  Meredith Salter           431   10   F      7  1-99     4      2:07.6 2:07      1:46.1    5     14:52.0 10.1      0:23.6    7     10:13.110:13      29:22.6
    8  Camille Nelson            427   10   F      8  1-99     9      2:38.9 2:38      1:48.0    4     12:19.2 12.2      0:33.7   12     13:00.813:00      30:20.6
    9  Ashley Reynolds           456    9   F      9  1-99     7      2:28.9 2:28     16:07.1                            0:28.1   11     12:06.912:06      31:11.1
   10  Audrey Gutekunst          440    9   F     10  1-99    17      3:44.0 3:44     16:39.0                            0:26.3   10     10:53.110:53      31:42.4
   11  Victoria Axelsson         434    9   F     11  1-99    14      3:18.6 3:18      2:41.7    6     15:48.5 9.49      0:35.6    8     10:13.210:13      32:37.6
   12  Meredith Bisang           438    9   F     12  1-99    18      3:49.4 3:49     18:44.2                            0:25.2    6      9:50.9 9:50      32:49.7
   13  Eliza Szymendera          459   10   F     13  1-99    11      3:04.4 3:04     16:41.1                            0:29.9   13     13:04.913:04      33:20.4
   14  Alexa Morris              445    9   F     14  1-99    16      3:28.9 3:28     18:20.4                            0:23.1   14     13:19.913:19      35:32.4
   15  Laura Kemp leon           441    9   F     15  1-99     1      1:46.0 1:46      2:34.0    8     17:18.4 8.67      0:25.2   17     14:40.414:40      36:44.1
   16  Payton Jameson            454    9   F     16  1-99    12      3:05.4 3:05     20:06.0                            0:31.6   16     14:28.314:28      38:11.3
   17  Lyla Bailey               453    9   F     17  1-99    15      3:23.7 3:23     19:58.4                            0:39.4   15     14:26.714:26      38:28.3
   18  Caroline Cotroneo         421    9   F     18  1-99     6      2:28.7 2:28      3:37.2    7     17:08.1 8.75      0:33.1   18     15:09.415:09      38:56.7
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Jake Swift                432   10   M      1  1-99     1      1:50.5 1:50      1:08.8    3     10:16.1 14.6      0:17.6    2      7:27.9 7:27      21:01.0
    2  Mason Furl                423   10   M      2  1-99    22      4:02.9 4:02      3:12.6   18     13:50.3 10.8      0:22.0    1      0:33.0 0:33      22:01.0
    3  Owen Smith                449   10   M      3  1-99    11      2:42.4 2:42      1:35.2    1      9:47.0 15.3      0:19.4    4      8:03.8 8:03      22:28.0
    4  Alexander Spinks          451   10   M      4  1-99     7      2:20.4 2:20      1:58.4    5     10:52.5 13.8      0:22.5    8      9:02.3 9:02      24:36.2
    5  Daniel Knott              425   10   M      5  1-99     3      1:57.6 1:57      2:16.0   13     12:27.1 12.0      0:25.8    3      7:59.4 7:59      25:05.9
    6  Sandy Evans               439    9   M      6  1-99     9      2:31.8 2:31      2:01.7    2     10:07.4 14.8      0:26.0   13     10:03.610:03      25:10.6
    7  Andrew Duke               422   10   M      7  1-99     2      1:52.9 1:52      2:44.4    7     11:23.3 13.2      0:20.9   10      9:17.8 9:17      25:39.4
    8  Andrew Salter             430   10   M      8  1-99     6      2:08.0 2:08      1:29.5   17     12:42.2 11.8      0:17.6    9      9:16.7 9:16      25:54.1
    9  Eric Johnsen              455   10   M      9  1-99    18      3:19.7 3:19     13:26.6                            0:20.4    7      9:01.3 9:01      26:08.1
   10  Gunnar Willen             452    9   M     10  1-99    10      2:42.0 2:42      1:56.1    6     11:13.4 13.4      0:32.6   12      9:50.2 9:50      26:14.4
   11  Samuel McGee              444   10   M     11  1-99    15      3:07.1 3:07      1:52.2    9     11:34.1 13.0      0:24.0   11      9:40.4 9:40      26:38.0
   12  Luke Beamon               418    9   M     12  1-99     8      2:23.0 2:23      1:57.9   12     12:21.7 12.1      0:21.5   14     10:36.710:36      27:40.9
   13  Jameson Smith             450   10   M     13  1-99     5      2:07.4 2:07      1:27.6    4     10:37.0 14.1      0:29.6   20     13:04.213:04      27:45.9
   14  Jack Bisang               436   10   M     14  1-99    13      2:49.6 2:49      3:16.2   11     12:17.0 12.2      0:25.4    5      8:59.7 8:59      27:48.0
   15  Colton Longobardi         443    9   M     15  1-99    16      3:10.6 3:10      2:44.5   10     12:16.8 12.2      0:37.7    6      9:01.1 9:01      27:50.9
   16  Andrew Phillips           429    9   M     16  1-99     4      2:04.2 2:04      2:28.2    8     11:31.9 13.0      0:28.4   18     12:31.312:31      29:04.1
   17  Aiden Beans               435    9   M     17  1-99    14      2:50.5 2:50      2:00.0   16     12:39.1 11.9      0:27.9   15     11:29.411:29      29:26.9
   18  Logan Pavis               428   10   M     18  1-99    12      2:48.3 2:48      2:17.7   14     12:31.3 12.0      0:30.0   16     11:48.911:48      29:56.3
   19  Logan Patton              446   10   M     19  1-99    21      3:34.1 3:34      2:12.4   15     12:37.2 11.9      0:36.4   17     12:30.212:30      31:30.3
   20  Peter Shaw                457    9   M     20  1-99    17      3:14.6 3:14     20:44.2                            0:33.7   21     15:13.515:13      39:46.1
   21  Ethan Ahearn              417   10   M     21  1-99    19      3:21.1 3:21      3:57.4   19     16:21.4 9.17      0:46.3   23     18:32.418:32      42:58.8
   22  Andrew Bisang             437    9   M     22  1-99    23      5:06.1 5:06      3:57.4   20     20:57.0 7.16      0:19.9   19     12:47.012:47      43:07.5
   23  Nicholas M. Yepez         426    9   M     23  1-99    20      3:22.0 3:22      2:49.0   21     22:43.5 6.60      0:32.0   22     16:38.016:38      46:04.6
Top

Half Sprint (16-17)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Madison Spiotta           461   17   F      1  1-99     1      4:20.1 1:27      1:52.3    1     25:04.5 15.3      0:16.9    1     11:01.7 7:21      42:35.6
    2  Grace Yepez               462   17   F      2  1-99     2      7:29.1 2:30      2:22.4    2     26:36.1 14.4      0:47.1    2     19:20.012:53      56:34.8
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  David M Yepez             463   16   M      1  1-99     1     12:05.9 4:02      2:42.0    1     25:24.6 15.1      0:26.5    1     26:22.317:35    1:07:01.4
Top

Half Sprint (13-15)

Female Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Rachel Mroz               474   14   F      1  1-99     6      5:46.3 1:55      1:44.6    1     24:20.6 15.8      0:19.6    1     11:37.2 7:45      43:48.5
    2  Niyota Burkes             464   13   F      2  1-99     2      4:45.6 1:35      1:40.8    2     26:17.7 14.6      0:11.7    2     12:11.1 8:07      45:06.9
    3  Molly Kollar              469   13   F      3  1-99     4      5:16.1 1:45      1:47.5    4     28:56.6 13.3      0:18.4    3     12:19.3 8:13      48:38.0
    4  Samantha Pennell          470   13   F      4  1-99     3      4:46.7 1:35      2:23.6    3     28:17.3 13.6      0:33.0    5     14:45.3 9:50      50:46.0
    5  Annakate Carrigg          465   13   F      5  1-99     5      5:26.8 1:49      2:28.3    6     30:33.8 12.6      0:13.9    4     12:28.1 8:19      51:10.9
    6  Amaya Duke                467   13   F      6  1-99     1      4:29.3 1:30      2:42.4    5     29:55.1 12.8      0:33.0    6     15:09.410:06      52:49.4
    7  Kylie Ferm                472   13   F      7  1-99     7      6:04.9 2:01      2:10.6    7     36:10.3 10.6      0:20.9    7     17:39.111:46    1:02:25.9
Top

Male Finishers

                                               -Age Group--  ------- Swim -------       T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------      Total  
 Place  Name                     Bib  Age Gend   Pos Group    Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace        Time  
    1  Samuel Cassetta           466   15   M      1  1-99     1      5:29.5 1:50      1:48.3    1     22:02.7 17.4      0:09.9    2     10:56.3 7:17      40:26.8
    2  Graham Salter             471   13   M      2  1-99     2      5:46.0 1:55      1:48.0    2     23:59.6 16.0      0:18.9    1     10:27.1 6:58      42:19.8
    3  Ethan Groboski            468   15   M      3  1-99     3      6:29.6 2:10      1:49.2    5     26:15.0 14.6      0:23.3    3     11:04.4 7:23      46:01.6
    4  Robbie Peters             448   13   M      4  1-99     4      6:52.1 2:17      2:31.0    4     25:31.0 15.0      0:52.2    5     13:10.6 8:47      48:56.9
    5  Connor Senechal           475   15   M      5  1-99     5      9:31.6 3:10      2:32.7    3     24:41.0 15.6      0:37.7    4     12:10.6 8:07      49:33.8